Preparāti prostatai

Prostata, kas pazīstama arī kā prostatas dziedzeris, ir dīvains orgāns, kas ir daļa no vīriešu reproduktīvās sistēmas. Prostatas formu bieži salīdzina ar ēdamo kastaņu, jo tas izskatās kā saplacināts konuss.

Prostatīts, labdabīga prostatas hiperplāzija un prostatas vēzis ir trīs galvenās prostatas slimības. Visas trīs slimības var vienlaikus pastāvēt vienā un tajā pašā prostatā. Tas ir, prostatīta klātbūtne neizslēdz prostatas hiperplāzijas un prostatas vēža klātbūtni pacientam un otrādi.

Zāļu grupā prostatas dziedzera slimību ārstēšanai ir daudz efektīvu līdzekļu, kas uzlabo prostatas audu stāvokli un pacienta ķermeņa vispārējo stāvokli. Kādas zāles palīdz vīrietim mazināt audu aizaugšanas simptomus un ar to saistīto diskomfortu, un kāda ir to ietekme?

Anatomija

Prostatas dziedzeris sastāv no divām daivām, pa labi un pa kreisi, savienotas viena ar otru ar mezglu, kas atrodas zem urīnpūšļa. Tās aizmugure atrodas tieši blakus taisnās zarnām, tāpēc prostatas pārbaude tiek veikta caur taisnās zarnas (tas ir tā saucamais digitālais taisnās zarnas pētījums).

Daļa vīriešu urīnizvadkanāla iet caur prostatu, tāpēc, palielinoties vai iekaisot šim orgānam, vīrietis sāk izjust urīnceļu problēmas. Labdabīgi prostatas audzēji ir visizplatītākā urīna problēma.

Kā jūs jūtaties palielināta prostata? Sākumā vīrietis sāk daudz biežāk iet uz tualeti, piedzīvojot spēcīgu spiedienu, tāpat kā ar pārpildītu pūsli. Ar biežiem nakts aicinājumiem to sauc par nokturiju.

Vēl viens signāls ir sāpes urinēšanas laikā, lielāks strūklas spiediens, bet tajā pašā laikā ceļojuma sākums uz tualeti tiek pagarināts laikā. Dažreiz urīns no urīnizvadkanāla pilina pēc iztukšošanas, un progresējošos gadījumos ar spēcīgu prostatas palielināšanos var notikt urīna aizture.

Recepšu zāles prostatas ārstēšanai

zāles prostatīta ārstēšanai

Ir svarīgi atcerēties, ka jebkuras recepšu zāles drīkst parakstīt tikai veselības aprūpes speciālists, un, atšķirībā no uztura bagātinātājiem, tās tiek klasificētas kā zāles, nevis pārtika. Pacientam rūpīgi jāievēro norādījumi.

Šeit ir saraksts ar medikamentiem, lai apdomātu:

  • Finasterīds.Šīs vielas darbība ir samazināt 5-alfa-dihidrotestosterona līmeni serumā, urīnā un prostatas dziedzeros. Šajā gadījumā dabiski samazinās prostatas lielums un palielinās maksimālais urīna plūsmas ātrums samazinot akūtas aiztures un ar to saistītu recidīvu risku.
  • Afluzosīns.Šī viela uzlabo urīnpūšļa iztukšošanas procesu, atslābinot urīnizvadkanāla tonusu. Muskuļu siena atslābina, urīns brīvi plūst, atbrīvojot urīnpūsli, nesaskaroties ar pretestību.
  • Dutasterīds.Tas ir testosterona 5 alfa reduktāzes inhibitors, ferments, kas pārveido testosteronu par 5 alfa dihidrotestosteronu. Šī viela ātri un efektīvi samazina tādu vielu ražošanu, kas veicina prostatas izplatīšanos. Tādējādi problēmas simptomi izzūd.
  • Silodozīns.Tās iedarbības mehānisms samazina pietūkušu urīnpūsli, kas saistīts ar pārmērīgu urīna uzkrāšanos un izdalīšanos.

Ārpusbiržas zāles prostatas ārstēšanai

  • Sereno augļu ekstrakts(citādi saukta par pundurpalmu vai zāģpalmu). Preparāti, kas satur šī auga ekstraktu, ir augu izcelsmes produkti. Tie nomāc 5-alfa reduktāzes aktivitāti, kas, savukārt, samazina dihidrotestosterona sintēzi un tai ir antiandrogēns efekts, jeb, citiem vārdiem sakot, palēnina audu augšanu. Arī palmu augļu ekstrakti darbojas kā pretiekaisuma un atsegšanas līdzekļi, kas arī palīdz samazināt prostatas dziedzera apjomu.
  • Āfrikas plūmju mizas ekstrakts.Preparāti ar šo piedevu daudzējādā ziņā palīdz uzlabot stāvokli - samazinās vēža šūnu augšana, uz pusi vairāk urīna iziet no urīnizvadkanāla un palielinās urinēšanas ātrums. Par farmakoloģisko darbību ir atbildīgs lipīdu-sterīnu komplekss, kura galvenā aktīvā sastāvdaļa ir beta-sitosterols. Turklāt lipīdu-sterīnu komplekss uzlabo prostatas audu metabolismu, nomācot dziedzeru stromas stimulāciju.
  • Ķirbju sēklu eļļa.Ķirbju sēklu eļļas formas ir uztura bagātinātāji, kas atbalsta pareizu prostatas un urīnpūšļa darbību. Tos lieto gan prostatas palielināšanās profilaksei, gan profilaksei turpmākajā dzīvē. Šie preparāti parasti satur auksti spiestu eļļu, kas ir bagāta ar neaizvietojamām taukskābēm, īpaši omega-6. Paralēli šīs skābes uzlabo smadzeņu veselību, potenci, acu modrību, locītavu un daudzu citu ķermeņa audu veselību.
  • Ziedoša Sallija.Preparātus var ražot dažādos veidos - gan kapsulās, kas satur zāļu ekstraktu, gan tējām. Mazu ziedu ivan tēja patiešām labvēlīgi ietekmē prostatas dziedzera darbību, to var izmantot profilaksei, un, ja problēma jau ir notikusi, tad kā līdzekli stāvokļa atvieglošanai ar sarežģītu ārstēšanu.