kā izārstēt prostatītu

Vīriešiem raksturīga slimība, ko papildina uroģenitālās sistēmas funkciju traucējumi un veicina virkni neatgriezenisku patoloģiju, ir prostatīts. Slimība ir prostatas dziedzera iekaisums.

prostatīts ir prostatas dziedzera iekaisums

Kā slimības simptomus ir vērts izcelt:

  • sāpes gandrīz katrā gūžas reģiona daļā (starpenē, tūpļa, cirkšņos, sēkliniekos utt. );
  • urinēšana kļūst biežāka, ko papildina sāpes;
  • ķermeņa temperatūra paaugstinās, un tūpļa temperatūra ir ievērojami augstāka nekā temperatūra padusē;
  • var novērot dažādas smaguma pakāpes sāpes locītavās un muskuļos;
  • periodiski ir stipras galvassāpes un parādās vispārējs ķermeņa vājums.

Kāpēc notiek prostatīts?

Patoloģijas cēloņi ir sadalīti infekciozos un neinfekciozos. Acīmredzot pirmajā gadījumā slimības cēlonis ir mikroorganismu darbība, kas vīrieša ķermenī nonāk no ārpuses.

Starp neinfekciozajiem iemesliem ir vērts izcelt novājinātu imūnsistēmu, hipotermiju, zemu fizisko aktivitāti, ilgstošu dzimumtieksmi, pārmērīgi aktīvu dzimumdzīvi, alkoholismu.

Infekciozos prostatīta attīstības cēloņus var aptuveni iedalīt divos veidos. Pirmajā infekcijas cēloņu tipā jāietver infekcijas, kas iegūtas seksuāli no inficēta partnera, un otrajā - vīriešu organismā esošās infekcijas slimības, pret kurām attīstās prostatīts (hronisks tonsilīts, sinusīts, nieru slimības).

Prostatīta veidi

Vairāku faktoru un kritēriju dēļ prostatīts tiek sadalīts akūtā, hroniskā, hroniskā bakteriālā un asimptomātiskā formā. Bieži vien slimību papildina uretrīts vai vezikulīts. Akūta prostatīta parādīšanās var būt balstīta uz milzīga daudzuma mikroorganismu (E. coli, Klebsiela, Proteus, Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter, Staphylococcus aureus uc) patogēno aktivitāti. Daudzi mikroorganismi ir neatņemama ādas audu vai zarnu veselīgās mikrofloras sastāvdaļa, tomēr, nokļūstot prostatas dziedzera audos, tie izraisa strauji attīstošu iekaisuma procesu. Izteikto klīnisko simptomu dēļ akūtas patoloģijas formas diagnostika ir salīdzinoši vienkāršs pasākums. Parasti pietiek ar asins un urīna testiem, taču, lai iegūtu maksimālu informācijas saturu, bakterioloģiskai izmeklēšanai, transrektālai ultraskaņai, datortomogrāfijai vai magnētiskās rezonanses attēlveidošanai var veikt uztriepi.

Hroniskas bakteriālas prostatīta formas attīstība notiek patogēno mikroorganismu patogēnās aktivitātes rezultātā, kas iekļuvuši prostatas dziedzera audos. Starp šīs slimības formas diagnosticēšanas metodēm ir vērts izcelt uroflowmetry, prostatas sekrēcijas mikroskopiju un aptaujas urogrāfiju.

Prostatīta ārstēšana

Prostatīta ārstēšanas pamatā ir antibiotiku lietošana, kuru agresivitāte ir atšķirīga atkarībā no patoloģijas attīstības un gaitas. Zāļu izrakstīšana katrā gadījumā ir individuāla, tā ir atkarīga gan no slimības formas, gan no organisma īpašībām. Zāļu izrakstīšanu un to devu nosaka ārstējošais urologs, pamatojoties uz diagnostikas pētījumu rezultātiem. Dažās prostatīta formās tiek izmantota kombinēta terapija, tas ir, vienlaikus lietojot vairākas antibiotikas, šajā sakarā zāles tiek parakstītas, lai neitralizētu to blakusparādības (probiotikas). Ir iespējams izmantot imūnstimulējošus līdzekļus, lai stiprinātu imūnsistēmas un vitamīnu kompleksu funkcionālās spējas. Dažos gadījumos tiek noteikta prostatas masāža. Slimības ārstēšanai ir jāpieiet ļoti, ļoti nopietni, vismaz sakarā ar iespējamo ļaundabīgo jaunveidojumu attīstību prostatīta attīstības laikā. Prostatas vēzis nav tikai bīstama slimība, bet bieži apdraud cilvēka dzīvi. Nekādā gadījumā nevajadzētu atstāt novārtā ārstēšanu un, kad parādās pirmās slimības pazīmes, sazinieties ar savu urologu. Terapija agrīnās prostatīta stadijās ļaus jums uz visiem laikiem atbrīvoties no slimības.